Seks ze smakiem. 30 produktów na owocny seks.

Patrz na to co jesz. Nawet nie wiesz jak codziennym rytuałem jesteś w stanie podnieść libido i zwiększyć swój autorytet w łożku!  Oto 30 produktów, których dobroczynny wpływ na nasze życie erotyczne został naukowo potwierdzony.

1. Orzechy brazylijskie

Badanie przeprowadzone w Padwie wykazało związek między dietą ubogą w selen i bezpłodnością. Selen zapobiega uszkodzeniu plemników i zwiększa ich szanse na zapłodnienie. 3 orzechy brazylijskie pokrywają zalecane

2. Brązowy ryż

Zawiera witaminy z grupy B, które dodają energii ciału – bez nich nie ma co mówić o popędzie seksualnym. Jest też źródłem magnezu, regulującego skurcze mięśni. A bez skurczy mięśni nie ma wytrysku.

3. Kurczak

Testosteron odpowiada nie tylko za produkcję nasienia i płodność, ale także zapobiega zaburzeniom erekcji, reguluje pożądanie i popęd seksualny. Produkcja testosteronu jest w dużej mierze zależna od cynku i witaminy B6, które to składniki występują w kurczaku w dużej ilości.

4. Ostrygi

Zawierają kwas asparaginowy oraz NMDA (N-metylo-D -asparaginian ) – związki chemiczne odpowiadające za uwalnianie takich hormonów, jak testosteron i estrogen. I są kopalnią cynku.

5. Arbuz

Naukowcy z Teksasu wykazali, że arbuz działa podobnie do viagry. A to z powodu dużej ilości cytruliny i argininy – substancje te pobudzają produkcję tlenku azotu, który wpływa na rozluźnienie naczyń krwionośnych. Tak właśnie działa viagra. Ale na nią musisz mieć receptę, a na arbuza nie.

6. Miód

Tu też są witaminy z grupy B, a zawarta w miodzie fruktoza dobrze wpływa na wytrzymałość i gwarantuje stały dopływ energii – dzięki temu nie zaśniesz od razu „po”.

7. Gorąca czekolada

Fenyloetyloamina w niej zawarta może wywołać euforię poprzez uwolnienie dopaminy – substancji, której przypływu doświadczamy podczas orgazmu. Wapń zawarty w mleku pomaga w przewodzeniu nerwowym i uwrażliwia zmysł dotyku.

8. Lody waniliowe

Według organizacji Smell and Taste Treatment Research Foundation wanilia może pobudzać przepływ krwi w prąciu. Tak więc porcja waniliowych lodów nie tylko jej sprawi przyjemność.

9. Imbir

Są wyniki badań, podczas których podawano imbir szczurom płci męskiej. W wyniku tego ciężar jąder zwiększył się. Uważa się, że imbir może mieć podobny, „rosnący” wpływ na poziom ludzkiego testosteronu.

10. Pestki dyni

Zawierają olbrzymią ilość cynku – kluczowego składnika dla funkcji seksualnych i płodności. Holenderskie badanie wykazało, że suplementy kwasu foliowego i cynku o 74% podnosiły ilość plemników u mężczyzn z problemami z płodnością.

11. Chili

Kapsaicyna odpowiedzialna za ostrość papryczek ma także udział w uwalnianiu endorfin. Papryczki wpływają też dobrze na układ nerwowy, zwiększając podniecenie.

12. Jagody

Niewystarczająca ilość witaminy C może powodować, że plemniki „zbijają się” w grupy, co z kolei zmniejsza ich ruchliwość. Jagody zawierają dużo witaminy C, która sprawi, że Twoje plemniki popłyną do celu.

13. Popcorn

Zawiera najwyższy poziom argininy (głównego składnika nasienia) ze wszystkich produktów roślinnych. Ilość argininy przekłada się na ilość plemników w nasieniu, ich jakość i ruchliwość.

14. Banany

Zawierają alkaloid o nazwie bufotenina, który polepsza nastrój, zwiększa pewność siebie i popęd seksualny. Najbogatsza w bufoteninę część owocu znajduje się tuż pod skórką, dlatego spróbuj upiec banana, a następnie dokładnie zeskrobać miąższ ze skórki.

15. Migdały

Są bardzo bogate w tłuszcze, które regulują poziom prostaglandyn odpowiedzialnych za produkcję hormonów płciowych. Zawierają też witaminę E, która zwiększa skuteczność plemników dzięki silnemu działaniu przeciwutleniającemu.

16. Gorzka czekolada

Naukowcy z Kolonii odkryli, że gorzka czekolada obniża nadciśnienie, które może powodować impotencję. Flawonole zawarte w kakao pomagają w produkcji tlenku azotu odpowiedzialnego za rozszerzanie naczyń dostarczających krew do ciał jamistych w penisie.

17. Orzechy ziemne

Pomagają utrzymać w zdrowiu system krwionośny, co oznacza odpowiednie zasilanie strategicznego organu. Fistaszki są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które obniżają poziom odkładającego się w naczyniach krwionośnych cholesterolu, tym samym obniżając ryzyko chorób serca.

18. Szpinak

Ta wszechstronna roślina jest jednym z niewielu warzyw, które zawierają koenzym Q10 (jeśli je się go na surowo). Badanie opublikowane w „The Journal of Fertility and Sterility” wykazało, że koenzym Q10 może poprawiać ruchliwość plemników – dobra wiadomość dla tych, których nasienie potrzebuje więcej mocy.

19. Czosnek

Bardziej znany jako „zniechęcacz” niż „zachęcacz”, jest jednak bardzo skutecznym afrodyzjakiem. Zawiera allicynę, która zwiększa libido i przepływ krwi w organizmie. Nie zapomnij jednak zabrać na randkę miętówek.

20. Trufle

Pobudzające działanie trufli spowodowane jest ich piżmowym zapachem, za który odpowiada substancja o nazwie alfa-androstenol. Pachnie ona tak samo jak feromony, które powodują, że ktoś nam się podoba.

21. Seler naciowy

Zawiera mnóstwo feromonów – androstenonu i androstenolu, które przyciągają kobiety. Dodatkowo, przegryzając seler, czyścisz zęby, co może się przydać, gdy feromony zaczną już działać.

22. pomidory

Tym, co ma rzeczywisty wpływ na zdrowie seksualne, jest zawarty w pomidorach beta-karoten, przekształcany przez organizm w witaminę A, która z kolei odgrywa dużą rolę w produkcji testosteronu.

23. Tuńczyk

Bogaty w witaminę B3, która rozszerza naczynia krwionośne, co wpływa na życie seksualne. Dzięki temu możesz doświadczać lepszych orgazmów, zwiększonej wrażliwości dotykowej i większej erekcji.

24. Krewetki

Zawierają dużo cynku, który podwyższa libido i produkcję nasienia, wapń i magnez potrzebne do regulacji kurczliwości mięśni, i selen, który pomaga regulować popęd seksualny, produkcję nasienia i płodność.

25. Stek

Badanie opublikowane w „The Journal of Fertility and Sterility” wykazało, że stek, który zawiera dużą ilość L-karnityny, znacznie poprawia jakość spermy u mężczyzn dotkniętych problemami z płodnością.

26. Ogórek

The Smell and Taste Treatment Research Foundation in Chicago twierdzi, że woń, która najbardziej pobudza kobiety, to zapach ogórka. Zrób sos składający się z pokrojonego ogórka, listków mięty i jogurtu.

27. Granat

Jego sok pomaga na problemy z erekcją. Badacze twierdzą, że spowodowane jest to zawartością silnych utleniaczy, które mogą zapobiegać szkodliwemu działaniu wolnych rodników na układ krwionośny.

28. Sezam

Zawiera mnóstwo selenu i cynku, dużo wapnia, magnezu, witaminy E i podstawowych tłuszczów, które to składniki działają pobudzająco na libido.

29. Śmietana

Nie, to nie pomyłka. Spożywana z umiarem jest świetnym źródłem wapnia potrzebnego do wspomagania skurczów mięśni podczas erekcji. Zawiera również argininę, która w wysokich stężeniach występuje w nasieniu.

30. Szparagi

Mające falliczny kształt szparagi są bogatym źródłem potasu i wapnia – minerałów, które wspomagają produkcję hormonów i podnoszą poziom energii. Zawierają również dużo witaminy E, która pobudza krążenie krwi w narządach płciowych.

5/5 - (9 votes)