Poznaj czy nie jesteś jej plastrem na złamane serce.

Najgorzej, gdy angażujemy się mocno, poświęcamy i dyktujemy swoje życie, przede wszystkim włączając w to emocje.. NA MARNE.

Generalnie każda sytuacja nas czegoś uczy i nie można powiedzieć, że jakakolwiek lekcja życia czy zawarte znajomości są ‘na marne’. Nie chcemy Cię odwodzić od okazywania zaufania., chociaż wiadomo, że z tym należy postępować rozważnie. Chcielibyśmy podpowiedzieć Ci jak rozpoznać sytuację w której Twoja dziewczyna marzeń nie patrzy na Ciebie pod takim kątem, pod jakim patrzysz Ty. Warto oszczędzić sobie bólu i zawodu.

Pierwszą zasadniczą kwestią jest to jak długo trwał jej poprzedni związek. To częste, gdy przywiązujemy się do kogoś bardzo szybko, jednak nie można zaprzeczyć, że osoba z którą byliśmy już na etapie planowania budowy domu i wspólnej rodziny będzie dla nas znaczyła więcej niż jednomiesięczny związek, w którym ledwo zdążyli się poznać. Jest to w końcu całkowita zmiana stylu życia, zmiana codzienności i tutaj właśnie próba zapełnienia pustki po kimś, kto był w prostych codziennych czynnościach. Pozbieranie się bo byłym zajmuje przeciętnie 6 miesięcy, wiec sam zdecyduj czy jesteś w potencjalnym okresie bycia jej lekarstwem.

Jak często teraz mają okazję się widywać? Może wciąż razem pracują albo widują się na imprezach ze wspólnymi znajomymi? A może unika go jak ognia? Jakoś tak ‘przypadkowo’ ciągle na siebie wpadacie, najczęściej w klubie na który Cie namawiała cały wieczór? Najwygodniejsza sytuacja to ta, gdy nie są ani do siebie wrogo nastawieni bo zapewne cały czas coś jeszcze wisi w powietrzu, a pozorna nienawiść to próba przybrania pancerza ochronnego, ani nie spędzają ze sobą więcej czasu niż Ty z nią. Cytat ‘czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal’ jest jednym z najtrafniejszych. Ciężko więc uśpić miłość, wspomnienia i emocje, jeśli na co dzień w dalszym ciągu sie widujemy.

W jaki sposób o nim wspomina? Jeżeli w jej głosie wciąż słychać gwałtowne emocje, to oznacza, że istnieje jakiś nierozwiązany problem, a wspomnienia o nim są wciąż żywe. Dopiero kiedy uświadomi sobie, że tamto to już przeszłość, będzie mogła w pełni zaangażować się w nowy związek.

Bądź czujny, ale nie na dystans. Wspomnienia zawsze są żywe, ważne jednak by nie dominowały nad codziennością.

5/5 - (20 votes)