Czasami jedno słowo źle wypowiedziane, żart który rozumiesz głownie Ty czy przesadna gestykulacja są w stanie zniechęcić kobietę do Ciebie w mgnieniu oka.

To ten moment, gdy jeszcze nie wiadomo w jakim stopniu Ona poważnie myśli o tej znajomości, Ty się starasz – starasz za bardzo. Stres lubi płatać figle. Nie zawsze jest pomocny. O ile w pracy potrafi dać kopniaka energii i zapału, o tyle na spotkaniu może skutkować rozsypaniem się początkowo udanej randki.

Mało co pociąga kobiety jak pewność siebie, ale UWAGA – nie mylić z arogancją! Wczuj się w role i intencje kobiety. To, że powie Ci jeden komplement, to nie oznacza po pierwsze iż był całkiem szczery (może chciała Cię chwilowo uciszyć, byś już nie musiał udowadniać jakim to świetnym facetem nie jesteś), a po drugie nie jest zaproszeniem do dalszego monologu 3-godzinnego. Kobiety mają dużą potrzebę poczucia, iż są wysłuchiwane. Niestety dość często zdarza się nam machać ręką, gdyż z góry zakładamy, że ich problemy to błahostki. Co gorsze typy uważają nawet, że poważnie porozmawiać można tylko z drugim facetem. Opowiadaj o sobie, ale daj też możliwość wypowiedzi dla niej. Nie ścigaj się w przechwalankach jaki to nie jesteś inteligentniejszy od szefa, bo może paść niewygodne pytanie – “w takim razie czemu nie jesteś na jego miejscu?”.

Zazwyczaj na tym pierwszym spotkaniu bywa ciężko z rozmową. Ciężko stwierdzić czy gorzej, gdy spotykasz się z kompletnie obcą Ci kobietą czy z koleżanką z innego działu w firmie z którą już nie jedną kawę wypiłeś. Nie każdy potrafi się od razu otworzyć, nie zawsze też trafisz na rozgadaną kobietę, która będzie skłonna opowiedzieć Ci o sobie od A do Z. Ważne wtedy byś był na bieżąco z aktualnymi tematami. Nic tak nie potrafi połączyć ludzi jak wspólne patrzenie na świat i sprawy, które aktualnie się dzieją. Raczej omijaj tematy polityczne, chyba, że załapiesz, iż stoicie po tej samej stronie. Zatem jeśli nie przyjdzie Ci z łatwością wyciąganie informacji odnośnie jej życia, to zaimponuj jej ciekawostkami historycznymi czy naukowymi.

Chwalenie się zarobkami, byłą która jest modelką, liczbą osiągnięć w pracy jak i podbojami łóżkowymi, ciągłe opowiadanie odnośnie swojej codziennej pielęgnacji twarzy czy najnowszych trendów – zostaw na później. Nie, naprawdę żaden z tych tematów nie jest atutem. Zarobki również nie. Info odnośnie swoich zawodowych dokonań może zainteresować dziewczynę z portalu randkowego. Jeśli takie jest spotkanie i jego cel, to OK. Jeśli interesują Cię wyłącznie takie spotkania sponsorowane, to reguły rozmowy nieco się zmieniają, gdyż intencje są zupełnie inne. Każda kobieta oczekuje jednak szacunku, braku arogancji i zainteresowania.

5/5 - (12 votes)